Novinky

Jan Zápal získal prémii Lumina quaeruntur Akademie věd ČR

16. října 2020

Jan Zápal je jedním ze sedmi mladých perspektivních vědců, kterým Akademie věd ČR udělila prémii Lumina quaeruntur. Finanční podpora spojená s oceněním umožní Janovi založit vědecký tým, který se bude zabývat výzkumem jevů ohrožujícících demokracii.

Více…

 
 

Jan Švejnar vystoupil na konferenci Forum 2000

15. října 2020

Jan Švejnar a Jeffrey Sachs byli hosty diskuse o ekonomických dopadech pandemie covid-19, která byla součástí letošního ročníku konference Forum 2000. Mezinárodní setkání významných osobností z různých oborů se koná pravidelně od roku 1997, kdy s myšlenkou na jeho uspořádání přišli tehdejší český prezident Václav Havel společně s japonským filantropem Yoheiem Sasakawou a nositelem Nobelovy ceny míru Eliem Wieselem.

Více…

 
 

Člen ESC Paul Milgrom je jedním z držitelů Nobelovy ceny

12. října 2020

Letošní Nobelovu cenu za ekonomické vědy získali Paul Milgrom a Robert Wilson, a to za vylepšení teorie aukcí a vynálezy nových formátů aukcí. První jmenovaný je členem Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI. 

Více…

 
 

Economics Discovery Hub nabízí zdarma kurzy pro studenty všech oborů

8. října 2020

Projekt Economics Discovery Hub již pátým rokem zdarma nabízí kurzy, workshopy a semináře určené pro studenty CERGE-EI i jejich kolegy z jiných škol a oborů. Účastníci se mohou seznámit s tématy ekonomického výzkumu nebo rozšířit svoje praktické dovednosti v programování a práci s daty. 

Více…