Novinky

Zemřel ekonom Doc. Ing. Jaromír Vepřek, CSc.

26. února 2021

S velkou lítostí oznamujeme, že ve věku nedožitých 94 let v pondělí 22. února 2021 zemřel ekonom Doc. Ing. Jaromír Vepřek, CSc., jeden ze spoluzakladatelů Národohospodářského ústavu AV ČR a dlouholetý člen vědecké komunity Československé akademie věd a Akademie věd ČR. V povědomí odborné veřejnosti je spojován především s aplikací metod systémové analýzy v odvětví zdravotní péče.

Více…

 
 

Snadné vracení knih do biblioboxu před knihovnou Jana Kmenty

25. února 2021

Knihovna Jana Kmenty nově vyzývá předplatitele knihovny, aby vraceli vypůjčené knihy a další tištěné tituly do biblioboxu, jenž byl umístněn před vchodem do knihovny ve vestibulu Schebkova paláce.

Více…

 
 

Studie o sourozeneckém přelévání na vysokou školu bude publikována v časopise QJE

25. února 2021

Dejan Kovac a Marin Drlje jsou spoluatory studie „Sourozenecké přelévání na vysokou školu a hlavní volba ve čtyřech zemích” (v originálu „O Brother, Where Start Thou? Sibling Spillovers on College and Major Choice in Four Countries”), jež byla nedávno přijata ke zveřejnění v přestižním časopise Quarterly Journal of Economics.

Více…

 
 

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

24. února 2021

Vladimír Novák je jedním z našich čerstvých absolventů doktorského studia, jenž stihnul na poli ekonomie dosáhnout velkého úspěchu.

Více…