Novinky

Silvester van Koten: Musíme vyřešit nedostatek ropy a plynu

30. června 2022

Ruská invaze na Ukrajinu posílila již tak vysoké ceny ropy a plynu ve státech Evropské unie. Jak to, že energetická situace v EU je tak závislá na Rusku? Jaké jsou prognózy nákladů na energie a souvisejících životních nákladů v blízké budoucnosti? V Talking Economics si Katarína Stehlíková povídá se Silvesterem van Kotenem o vlivu války na Ukrajině na evropskou energetiku.

Více…

 
 

Lidé na CERGE-EI: Seznamte se s našimi absolventy

29. června 2022

Alexandra Tsvetkova, naše MA in Economics absolventka z roku 2005, pracuje jako koordinátorka v Laboratoři prostorové produktivity Centra pro místní rozvoj OECD Trento v Itálii. Co se jí na její práci líbí a proč je aktivní v komunitě absolventů? To se dozvíte v novém rozhovoru s absolventy pro Blog CERGE-EI (v angličtině).

Více…

 
 

IDEA Talks: Se Štěpánem Jurajdou o historii Sudet

15. června 2022

Štěpán Jurajda je spolu s Jakubem Grossmanem autorem studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR s názvem „Dlouhodobá dědictví osvobození Sudet Rudou a americkou armádou“.  

Více…

 
 

Daniel Münich: Nejde o zakládání ukrajinských tříd a ukrajinských škol

10. června 2022

Jaké jsou hlavní výzvy, kterým musí děti a učitelé v našich školách čelit kvůli nebývalému přílivu ukrajinských dětí do našeho vzdělávacího systému? Je situace složitější, protože školy trpěly 2letou pandemií? Můžeme tuto situaci brát jako příležitost? Katarína Stehlíková v podcastuTalking Economics klade tyto otázky Danielu Münichovi.

Více…