Novinky

Jaroslav Borovička: Mysleme na dlouhodobý výhled

22. srpna 2022

Jak jsou monetární politika a fiskální politika schopny řešit výzvy, které přinášejí události posledních let, jako je COVID-19, válka na Ukrajině nebo zvýšení cen energií? Makroekonomický pohled na současnou ekonomiku v podcastu Talking Economics přinášejí Katarína Stehlíková a Jaroslav Borovička.  

Poslechnete si podcast

„Jedna z věcí, kterou je dobré si pamatovat u měnové i fiskální politiky, je, že obě jsou dlouhodobé hry. Když centrální banka uplatňuje nějakou politiku, buduje si pověst. Pověst je důležitá pro stabilní prostředí a důvěryhodnost. Totéž platí o fiskální politice. Stabilní prostředí na fiskální straně je stejně důležité pro investiční rozhodování, například v souvislosti s energetickou krizí. Neztrácejme se tedy v každodenních změnách a mysleme na dlouhodobý výhled,” říká Jaroslav.

Jarda Borovicka cropped

Jaroslav Borovička je jedním z nejvýznamějších současných českých makroekonomů. Je absolventem MA in Economics na CERGE-EI, doktorský titul obdržel na University of Chicago a působí jako Associate Professor na katedře ekonomie, New York University ve Spojených státech.

Podcast Talking Economics v angličtině můžete poslouchat na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a YouTube.

Talking Economics banner 1200x500