Novinky

I.D.E.A při CERGE-EI a Člověk v tísni

24. května 2023

Stovky škol a organizací v ČR se zapojí do Týdnů mediálního vzdělávání. Tato iniciativa je důležitým krokem směrem k lepšímu porozumění médiím a rozvoji kritického myšlení u studentů organizovaná Člověkem v tísni. Spolupráce s IDEA přináší novou lekci zaměřenou na názorovou vyváženost v médiích. 

Už posedmé pořádá vzdělávací program Jeden svět na školách (JSNS) několikatýdenní akci na podporu mediální gramotnosti mladých lidí s názvem Týdny mediálního vzdělávání. Do letošního ročníku se zapojilo přes 150 škol v 85 městech. Žáci a studenti během nich budou diskutovat s žurnalisty o novinářské práci ve více než 90 debatách. Organizátor také pomůže uskutečnit přes 20 exkurzí v redakcích mediálních domů. Součástí nabídky pro školy je i balíček se sadou nových výukových plakátů Pět klíčových otázek. Celou akci odstartuje 23. května v 10 hodin online debata pro školy s názvem Kvalitní žurnalistika v době umělé inteligence.

Zároveň budou probíhat další přednášky se studenty a vybranými vyučujícími, které se konkrétně 13. června 2023 zúčastní i spoluautor videa Co si myslíme, že si myslí odborníci, a jak se pleteme... Michal Bauer