Novinky

Vyjadřujeme soucit a podporu

22. prosince 2023

V souvislosti se včerejší tragickou událostí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy oslovil ředitel Sergey Slobodyan komunitu CERGE-EI.

„Vyjadřujeme hlubokou soustrast obětem včerejší střelby a jejich příbuzným, truchlíme nad tragickými ztrátami na životech studentů, pedagogů a zaměstnanců. V myšlenkách jsme s těmi, které tyto nepochopitelné události zasáhly. Přejeme jim v tomto těžkém období sílu a odolnost.

Univerzita Karlova zrušila všechny skupinové aktivity plánované na 22. prosince, včetně výuky, univerzitní budovy však zůstávají otevřené. Jako pietní gesto byla nad budovou CERGE-EI vyvěšena černá vlajka.

Lidé reagují na těžké situace různě, mějme to tedy na paměti a nabídněme svou podporu, jak jen můžeme. Pokud vy nebo někdo, koho znáte, potřebujete pomoc při zvládání současné situace, nezapomeňte, že jsou k dispozici poradenské služby, které vám poskytnou podporu a vedení. Kromě podpory duševního zdraví, kterou má k dispozici komunita CERGE-EI, nabízí nyní Univerzita Karlova všem svým studentům a zaměstnancům rozšířené spektrum podpory v podobě psychologické pomoci ve svých poradenských centrech i mimo Univerzitu Karlovu. Vaše psychické zdraví je prioritou," uzavřel Sergej Slobodyan a popřál komunitě CERGE-EI klidné spočinutí o letošních Vánocích.

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a děkanka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Eva Lehečková vydaly společné prohlášení ke střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy z 21. prosince. Celé prohlášení si můžete přečíst zde.