Novinky

Záznam konference Budoucnost vzdělávání v České republice s Janem Švejnarem

26. března 2021

Minulý týden se uskutečnila první ze tří interaktivních virtuálních konferencí Moonshot od společnosti Aspen CE, během níž Jan Švejnar vystoupil jako jeden z řečníků. Konference s podtitulem Budoucnost vzdělávání v České republice přinesla příklady tzv. best practices v oboru. Pandemie prohloubila stávající problémy a zesílila potřebu rychlé a dalekosáhlé transformace, jejíž schopnost uspět spočívá v kvalitě a modernizaci vzdělávacích systémů pro děti i dospělé.

Více…

 
 

Daniel Münich and Jan Švejnar budou klíčovými hosty konference „Investice a investiční financování v České republice”

19. března 2021

Daniel Münich (výkonný ředitel think-tanku IDEA) bude moderovat panelovou debatu, na níž se budou probírat investiční potřeby a priority pro Českou republiku v dobách pandemie COVID-19, digitalizace a změny klimatu. Panel je organizován v rámci webinářu s názvem „Investice a investiční financování v České republice”, jenž pořádá Česká bankovní asociace a Evropská investiční banka. Jedním z řečníků v panelu bude také Jan Švejnar, spoluzakladatel CERGE-EI.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích: únorový výběr vystoupení našich expertů

8. března 2021

Potřeba absolutního lockdownu, zastavení průmyslu či celkové rozebírání epidemiologické situace byla znovu nejvíce skloňovaná témata v mediálních výstupech našich výzkumníků za měsíc únor.

Více…

 
 

Jakub Steiner bude hostem panelu na veletrhu Open Data Expo

4. března 2021

Jakou roli hrají otevřená data v českém systému zdravotnictví? Co jsme se za uplynulý rok naučili o právu na informace a veřejném zdraví? Jakub Steiner se spolu s dalšími čtyřmi odborníky zúčastní panelové diskuse v rámci veletrhu Open Data Expo, kde budou tyto otázky zodpovězeny.

Více…