Novinky

Rektor Univerzity Karlovy vyhlašuje mimořádný stav pro celou univerzitu

5. listopadu 2020

Z důvodu nouzového stavu a nebezpečí ohrožujícího životy a zdraví vyhlašuje rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA na základě čl. 66a Statutu Univerzity Karlovy Opatřením rektora č. 46/2020 mimořádný stav pro celou univerzitu.

Více…

 
 

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

5. listopadu 2020

K čemu architekt potřebuje rozumět ekonomii? Lukáš Makovský je příkladem studenta, který na CERGE-EI nastoupil, aniž by před tím studoval ekonomii. V rozhovoru pro blog CERGE-EI, popsal, jak rok v našem programu Aplikovaná ekonomie ovlivnil jeho kariéru. Dnes úspěšně kombinuje práci pro Deloitte Czech Republic a doktorské studium na London School of Economics and Political Science.

Více…

 
 

Zemřel prof. Rudolf Zahradník, iniciátor založení Národohospodářského ústavu

4. listopadu 2020

Ve věku 92 let v sobotu 31. října 2020 zemřel prof. Ing. Rudolf Zahradník, DrSc., jeden ze zakladatelů české kvantové chemie, bývalý předseda Akademie věd České republiky (AV ČR) a spoluzakladatel Učené společnosti České republiky.

Více…

 
 

Ekonomický desetiboj Daniela Münicha v programu největšího festivalu vědy

2. listopadu 2020

Jak se ekonomové zapojují do boje proti epidemi covid-19 představí široké veřejnosti výkonný ředitel think-tanku IDEA Daniel Münich. Jeho přednáška "Ekonomický desetiboj", která se koná ve středu 4. listopadu v 10:00, je součástí dnes začínajícího festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky.

Více…