Novinky

CERGE-EI v médiích - výběr z únorových výstupů

11. března 2022

Rostoucí ceny plynu a elektřiny, zvyšování úrokových sazeb a inflace i platy v České republice - to byla témata, která v únoru v médiích komentovali odborníci CERGE-EI. Zájem také vzbudila studie think-tanku IDEA zaměřující se na nemocenské pojištění a vliv zavedení karenční doby. 

Jan Švejnar poskytl v únoru několik rozhovorů. V Deníku N rozebíral mimo jiné úroveň platů v České republice, v Lidových novinách zvyšování úrokových sazeb a inflaci, v Reflexu pak vztahy mezi Evropou a Čínou.

SvejnarMedia   SvejnarMedia2

Filip Pertold vysvětlil pro Právo a novinky.cz počet a kvalitu státních úředníků v ČR. O státním rozpočtu pak mluvil s regionalnitelevize.cz a o zdražování elektřiny ve Střepinách TV Nova.

PertoldMedia  PertoldMedia2

Daniel Münich poskytl rozhovor o aktuálním dění serveru hlidacipes.org. Pro Týdeník školství  pak zdůraznil, že je potřeba přesvědčit společnost o významu vzdělávání.

MunichMedia  MunichMedia2

"Letos stát vybere na daních z příjmu jen polovinu toho, co před kontroverzními škrty," to je titulek rozhovoru Michala Šoltése v Respektu. Řeší v něm mimo jiné právě vývoj státního rozpočtu.

Soltes Media

Pozornost médií vzbudila také studie think-tanku IDEA s názvem: "Nemocenské pojištění: co způsobilo zavedení karenční doby?" O studii informovaly mimo jiné seznamzpravy.cz, avcr.cz, Český rozhlas a casopisczechindustry.cz.