Novinky

Richard Podpiera: COVID nebyl procházkou růžovým sadem

9. prosince 2021

Jak se banky zvládly vyrovnat s obdobím pandemie? A jaké nové trendy jsou v bankovním odvětví? Otázky, na které se v novém dílu podcastu Talking Economics ptá Katarína Stehlíková svého hosta Richarda Podpiery, absoventa Ph.D. programu CERGE-EI a výkonného ředitele útvaru Data, zpracování operací a nákup v ČSOB.

Podle Richarda Podpiery se banky během pandemie projevily jako odolné: "To ale neznamená, že COVID byl nebo je procházkou růžovým sadem. Situace nás zasáhla jako každé jiné odvětví, možná ještě víc. Nečekané problémy jsme musely řešit ze dne na den.“

Do budoucna pak vidí v bankovním sektoru dva nové trendy: “Je to udržitelnost a snaha bank být užitečné a relevantní v životě klientů. Tedy zjednodušení způsobu poskytování služeb, schopnost na základě stále sofistikovanějších datových modelů odhadnout, co klienti chtějí, a schopnost poskytnout co nejrelevantnější nabídky a pomoc ve správný čas a prostřednictvím pro uživatele co nejpohodlnějšího kanálu.“

Podpiera

Richard Podpiera je absolventem Ph.D. program CERGE-EI a výkonným ředitelem útvaru Data, zpracování operací a nákup v ČSOB. Přednáší také na CERE-EI v rámci Mgr programu Aplikovaná ekonomie. Dříve pracoval pro McKinsey&Company a pro Mezinárodní měnový fond ve Washingtonu, D.C.

Podcast Talking Economics (v angličtině) si můžete poslechnout na několika platformách, včetně Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Anchor.fm a YouTube.