Novinky

Daniel Münich and Jan Švejnar budou klíčovými hosty konference „Investice a investiční financování v České republice”

19. března 2021

Daniel Münich (výkonný ředitel think-tanku IDEA) bude moderovat panelovou debatu, na níž se budou probírat investiční potřeby a priority pro Českou republiku v dobách pandemie COVID-19, digitalizace a změny klimatu. Panel je organizován v rámci webinářu s názvem „Investice a investiční financování v České republice”, jenž pořádá Česká bankovní asociace a Evropská investiční banka. Jedním z řečníků v panelu bude také Jan Švejnar, spoluzakladatel CERGE-EI.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích: únorový výběr vystoupení našich expertů

8. března 2021

Potřeba absolutního lockdownu, zastavení průmyslu či celkové rozebírání epidemiologické situace byla znovu nejvíce skloňovaná témata v mediálních výstupech našich výzkumníků za měsíc únor.

Více…

 
 

Jakub Steiner bude hostem panelu na veletrhu Open Data Expo

4. března 2021

Jakou roli hrají otevřená data v českém systému zdravotnictví? Co jsme se za uplynulý rok naučili o právu na informace a veřejném zdraví? Jakub Steiner se spolu s dalšími čtyřmi odborníky zúčastní panelové diskuse v rámci veletrhu Open Data Expo, kde budou tyto otázky zodpovězeny.

Více…

 
 

Zemřel ekonom Doc. Ing. Jaromír Vepřek, CSc.

26. února 2021

S velkou lítostí oznamujeme, že ve věku nedožitých 94 let v pondělí 22. února 2021 zemřel ekonom Doc. Ing. Jaromír Vepřek, CSc., jeden ze spoluzakladatelů Národohospodářského ústavu AV ČR a dlouholetý člen vědecké komunity Československé akademie věd a Akademie věd ČR. V povědomí odborné veřejnosti je spojován především s aplikací metod systémové analýzy v odvětví zdravotní péče.

Více…