Novinky

Experti CERGE-EI pomohou utvářet veřejnou politiku ČR

20. ledna 2022

Nově jmenovaná vláda České republiky oslovila při formování týmu spolupracovníků členy fakulty CERGE-EI. Štěpán Jurajda se stal náměstkem ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové. Daniel Münich je členem nového týmu poradců premiéra Petra Fialy.


Štěpán Jurajda je jedním z prvních členů týmu, které ministryně Langšádlová představila. "Velice si vážím toho, že se součástí mého týmu stal právě prof. Ing. Štěpán Jurajda, Ph.D. Jde o zkušeného vědce i o zkušeného člena Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Těším se na spolupráci,“ uvedla ministryně.

Štěpán Jurajda působí jako vedoucí vědecký pracovník a profesor ekonomie na CERGE-EI. Od roku 2014 působí v Radě pro výzkum, vývoj a inovace, je členem vědecké rady Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity v Brně. Působil mimo jiné na Princetonské univerzitě ve Spojených státech. Je také členem Národní ekonomické rady vlády NERV 2020 a členem správní rady CERGE-EI Foundation.

Daniel Münich se stal členem týmu poradců premiéra, který tvoří ekonomové, právnici nebo lékaři. Působit bude jako ekonom se zaměřením na ekonomii práce, veřejného sektoru, školství a vzdělávání.

Daniel Münich vyučuje v doktorském programu na CERGE-EI, současně vede think-tank IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR. Kromě výzkumné a pedagogické činnosti působil jako expert či poradce v rámci projektů Evropské unie, Mezinárodního měnového fondu, OECD, Světové banky a dalších institucí.

foto na titulní straně, zdroj: vlada.cz