Studium

V současné době nabízíme následující programy:

CERGE-EI  také každoročně příjímá hostující studenty ekonomie a příbuzných oborů.

CERGE-EI také nabízí pro studenty zahraničních univerzit studijní programy UPCES (zaměřený na historii, politiku, umění a kulturu středoevropského regionu) a IEF (zaměřený na finance a ekonomii). 

Pracovním jazykem na CERGE-EI je angličtina.

Proč studovat na CERGE-EI?

Mezinárodní žebříčky

  •  v žebříčku Social Science Research Network (SSRN) jsme se umístili mezi 2 % nejlepších z více než 1 500 výzkumných institucí na světě
  •  jsme mezi 5 % nejlepších ekonomických /výzkumných institucí na světě podle Research Papers in Economics (RePEc)
  •  CERGE-EI působí pod Univerzitou Karlovou, nejstarší univerzitou ve střední Evropě, která je na 260. místě v žebříčku QS Global World Rankings 2021 a mezi 100 nejlepšími univerzitami v oboru ekonomie podle žebříčku Global Ranking of Academic Subjecs 2019
  •  byla uznána jako Center of Excellence Evropskou unií i vládou USA

Vynikající odborníci a individuální přístup

Pedagogové CERGE-EI jsou držiteli doktorských titulů z prestižních institucí, jako jsou Princeton University, University of Minnesota, University of Chicago, University of Virginia, London School of Economics a další. V rámci svých programů nabízí CERGE-EI vynikající poměr studentů a vyučujících (3:1) a individuální přístup ke studentům.

Americké diplomy

CERGE-EI byl udělen absolute charter, což znamená, že studenti magisterského studia aplikované ekonomie a doktorského studia ekonomie získají po absolvování studia americký diplom. V případě studentů doktorského studia obdrží po prvních dvou letech studia americký titul MA a na po obhájení doktorské práce obdrží americký titul PhD a zároveň český doktorský titul z Univerzity Karlovy.

Rozmanitá komunita

Studenti CERGE-EI pocházejí z více než 30 zemí a mají různorodé předchozí akademické vzdělání, od ekonomie, matematiky, fyziky, financí, obchodu, až po inženýrství, data science a informačních technologie.

Vynikající kariérní příležitosti

Absolventi CERGE-EI jsou zaměstnáni ve více než 30 zemích a zastávají vysoké pozice v mezinárodních organizacích, na ministerstvech, v centrálních bankách, na univerzitách i v soukromém sektoru.

Zařízení

CERGE-EI sídlí v historickém, krásném Schebkově paláci, který byl zrekonstruován tak, aby vyhovoval všem potřebám moderního vysokoškolského vzdělávání. Sídlí zde také CERGE-EI knihovna Jana Kmenty, která je považována za nejlepší knihovnu svého druhu ve střední a východní Evropě. V roce 2019 CERGE-EI otevřela zbrusu nové Centrum digitálních médií s přednáškovým sálem s 80 místy a nahrávacím studiem, obojí vybavené nejmodernější audiovizuální technikou.

Jsme v srdci Evropy

CERGE-EI se nachází v centru Prahy, krásného a cenově dostupného evropského města s bohatým společenským a kulturním životem. Praha byla opakovaně prohlášena za jedno z nejbezpečnějších měst na světě a podle Global Peace Index (GPI) je Česká republika na 7. místě v žebříčku bezpečných a mírumilovných zemí světa a na 5. místě mezi evropskými zeměmi.