Studium

595V současné době nabízíme tyto programy:

- Magisterský program Ekonomický výzkum (dvouletý program)
- Doktorský program Ekonomie a ekonometrie


Každoročně také příjímáme hostující studenty ekonomie a příbuzných oborů.
Výuka probíhá v angličtině a je zdarma.

Proč studovat na CERGE-EI?

005
Mezinárodní hodnocení

  •  CERGE-EI se řadí mezi  5 % nejlepšími ekonomických výzkumných institucí podle hodnocení  Social Science Research Network (SSRN) a Research Papers in Economics (RePEc).
  •  CERGE-EI je součástí Univerzity Karlovy, nejstarší univerzity ve střední Evropě, která je na 260. místě v žebříčku QS Global World Rankings 2022 a mezi 150 nejlepšími univerzitami v oboru ekonomie podle žebříčku Global Ranking of Academic Subjecs 2022.
  •  CERGE-EI bylo uznáno jako Center of Excellence Evropskou unií i vládou USA.


Vynikající odborníci

Pedagogové CERGE-EI mají vzdělání z předních světových akademických institucí, jako jsou Princeton University, University of Minnesota, University of Chicago, University of Virginia, London School of Economics a další.  Jsou zapojení v poradních orgánech veřejných institucí a pomáhají definovat tvorbu veřejné politiky. Orientují se na mezinárodní scéně, pravidelně publikují v mezinárodních recenzovaných ekonomických časopisech, jako je třeba American Economics Review, nebo Nature, řada z nich publikuje mimo jiné i s nositeli Nobelovy ceny.

České a americké diplomy

Studijní programy jsou akreditované Univerzitou Karlovou, ale protože je CERGE-EI zároveň také vzdělávací institucí registrovanou v New Yorku a má tzv. Absolute Charter od Rady regentů státu New York, dostávají PhD studenti vedle českého diplomu i diplom americký.

Individuální přístup a rozmanitá komunita

V každém ročníku magisterského a doktorského studia je max. 30 studentů, což umožňuje opravdu individuální přístup. Studenti pocházejí z více než 30 zemí a mají různorodé předchozí akademické vzdělání, od ekonomie, matematiky, fyziky, financí, obchodu, až po inženýrství, data science a informačních technologie.

Kariérní příležitosti

Absolventi nacházejí uplatnění po celém světe. Zastávají akademické pozice na prestižních univerzitách nebo ve vědeckých centrech, jako je Max Planck Institute, Tilburg University nebo New York University, vysoké pozice v mezinárodních organizacích, včetně Světové banky nebo Mezinárodního měnového fondu nebo v institucích veřejné správy. Jiní nacházejí práci v mezinárodním soukromém sektoru, včetně velkých bank a poradenských firem, jako je Moody’s Analytics, EY, nebo Erste Group.

Zařízení

CERGE-EI sídlí v historickém, krásném Schebkově paláci, který byl zrekonstruován tak, aby vyhovoval všem potřebám moderního vysokoškolského vzdělávání. Knihovna Jana Kmenty je považována za nejlepší knihovnu svého druhu ve střední a východní Evropě. Nové Centrum digitálních médií s přednáškovým sálem s 80 místy a nahrávacím studiem je vybavené nejmodernější audiovizuální technikou.

Jsme v srdci Evropy

CERGE-EI se nachází v centru Prahy, krásného a cenově dostupného evropského města s bohatým společenským a kulturním životem. Praha byla opakovaně prohlášena za jedno z nejbezpečnějších měst na světě a podle Global Peace Index (GPI) je Česká republika na 7. místě v žebříčku bezpečných a mírumilovných zemí světa a na 5. místě mezi evropskými zeměmi.