Novinky

Zemřel Jan Sokol, jeden ze zakladatelů UPCES

17. února 2021

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve věku 84 let zemřel profesor Jan Sokol, filozof, pedagog, překladatel filozofických textů, a jeden ze zakladatelů Vysokoškolského programu středoevropských studií (UPCES).

Více…

 
 

Analýza Víta Macháčka a Martina Srholce byla publikována v Scientometrics

15. února 2021

S radostí sdílíme, že výzkumný článek Víta Macháčka a Martina Srholce zabývající se predátorskými praktikami byl publikován 7. února v časopisu Scientometrics. Studie s názvem „Predátorské publikování ve Scopusu: Důkazy o rozdílech mezi zeměmi“ zkoumá rozdíly mezi zeměmi a tendenci vědců daných zemí publikovat v predátorských časopisech a jednotlivé rozdíly mezi zeměmi.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích: lednový výběr vystoupení našich expertů

8. února 2021

Pokrok v procesu očkování, trh práce, vývoj nezaměstnanosti, návrat dětí do škol a pokračující debata o zotavení a budoucnosti české ekonomiky v době pokoronavirové byla témata, k nimž se v průběhu ledna vyjádřili odborníci z CERGE-EI a think-tanku IDEA. Média také publikovala smutnou zprávu o odchodu profesora Mejstříka, která zasáhla nejen ekonomickou komunitu.

Více…

 
 

Štěpán Jurajda jmenován předsedou Komise pro hodnocení výzkumných organizací

5. února 2021

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) uspořádala 29. ledna první zasedání roku a jmenovala profesora Štěpána Jurajdu předsedou Komise pro hodnocení výzkumných organizací a ukončených programů (KHV). Čtrnáctičlennou komisi vedl donedávna profesor Petr Dvořák z Ústavu biologie Masarykovy univerzity.

Více…