Průběh přijímacího řízení

Proces přijímacího řízení

Přijímací komise hodnotí všechny kompletní přihlášky podané do 31. března 23:59 (v případě druhého kola příjímacího řízení do 15. srpna 23:59). Uchazeč je informován o stavu jeho/její přihlášky.

Mezi aspekty hodnocení patří uchazečovy akademické zkušenosti a výsledky, kvalifikace a profesní zájem, a porovnání uchazečových schopností s podmínkami přijetí.

Uchazeči, jejichž přihlášky komise vyhodnotí jako nejlepší, jsou přijati přímo do prvního ročníku. Uchazeči, u kterých komise vidí potenciál, ale není si jista jejich motivací či znalostmi, jsou přijati do Přípravného semestru, který probíhá od dubna do června.

Počet přímo přijatých studentů do prvního ročníku se pohybuje mezi 10 až 15. Tito uchazeči prokázali dostatečně pokročilé znalosti matematiky, vynikající akademické výsledky, silnou motivaci studovat na CERGE-EI a dostatečnou znalost angličtiny.

Výsledky přijímacího řízení (resp. jeho prvního kola) se uchazečům sdělují zhruba v polovině dubna.

Přípravný Semestr

Do Přípravného semestru je každý rok vybráno zhruba 40 uchazečů. Potenciálním studentům pomáhá sjednotit a prohloubit základy, na kterých se staví v průběhu PhD programu, a zároveň dává účastníkům možnost vyzkoušet si, jak funguje výuka na CERGE.

Účastníci Přípravného semestru jsou školeni a testováni v Makroekonomii, Mikroekonomii, matematice a akademickém psaní. Po závěrečnch zkouškách se opět sejde přijímací komise a rozhodne o tom, kdo bude přijat ke studiu v PhD programu.