Novinky

Přípravný semestr odstartoval minulý týden: zapojí se studenti ze 17 zemí

3. května 2021

Minulý týden odstartoval každoroční přípravný semestr určený pro budoucí studenty prvního ročníku doktorského programu Ekonomie a ekonometrie a magisterského programu Ekonomický výzkum. Letos sme plně online; do online výuky se zapojilo celkom 32 studentů ze 17 zemí.

Více…

 
 

IDEA studie: Společenský status učňovského vzdělávání v České republice

28. dubna 2021

Do učňovského vzdělávání v České republice vstupuje každý rok kolem 30 % žáků ze základních škol. Často se nezkoumá, jací žáci o něj mají zájem a jak se jejich složení mění v čase, ale jenom jak velký podíl žáků má studovat učňovské obory.

Více…

 
 

Webinář IDEA: Jak vlivné jsou vědecké publikace napříč evropskými zeměmi a obory?

27. dubna 2021

Rádi bychom vás pozvali na online webinář, během nějž vám Daniel Münich, jeden ze spoluautorů, představí nový interaktivní webový nástroj think tanku IDEA. Tento interaktivní webový nástroj umožňuje porovnat výkonnost výzkumu ve třech dimenzích: počet článků podle vědeckého vlivu časopisů, počet článků podle jejich citačního dopadu a počet citací podle vědeckého vlivu citujících časopisů.

Více…

 
 

Volání o pomoc. Kdo ji nejvíc potřebuje? Štěpán Jurajda v diskusi v pořadu Otázky Václava Moravce

22. dubna 2021

Profesor Štěpán Jurajda, jenž je také členem Národní ekonomické rady (NERV) a Mezioborové skupiny pro epidemiologické situace (MeSES), vystoupil v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce společně s dalšími hosty –⁠ bývalým premiérem Vladimírem Špidlou a exministrem financí Ivanem Pilným.

Více…