Novinky

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

19. listopadu 2020

Andrei Matveenko je další z našich absolventů, který poskytl rozhovor pro blog CERGE-EI. Andrei úspěšně dokončil studium loni a nastoupil jako postdoktorand na Univerzitu v Kodani, kde pokračuje ve výzkumu teorie racionální nepozornosti.

Více…

 
 

Přijímáme přihlášky do programu Aplikovaná ekonomie

18. listopadu 2020

Do konce listopadu je možné využít výhody early-bird přihlášky do ke studiu aplikované ekonomie na CERGE-EI. Tento roční studijní program je skvělou volbou pro zájemce o praktické dovednosti v oboru data science a jejich využití v byznysové praxi.

Více…

 
 

Zemřel Hayk Vardanyan, student CERGE-EI

18. listopadu 2020

S lítostí oznamujeme, že zemřel jeden z našich studentů Hayk Vardanyan (1991 - 2020). Rádi bychom vyjádřili upřímnou soustrast celé rodině i přátelům.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích: říjnový výběr vystoupení našich expertů

9. listopadu 2020

Epidemie covid-19 byla i v říjnu nejčastějším tématem, o němž v českých médiích hovořili výzkumníci z CERGE-EI. Naši vědci vysvětlovali modely šíření nákazy i nutnost restriktivních protiepidemických opatření. Podstatná byla také debata o vládním plánu na zrušení superhrubé mzdy, kterým se zabývají kolegové z think tanku IDEA. Jako každý rok, jsme komentovali také vyhlášení Nobelovy ceny za ekonomii.

Více…