Novinky

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

21. dubna 2021

Pouze dva roky po založení CERGE-EI nastoupil Libor Krkoška do našeho doktorského programu a po úspěšném ukončení studia se stal prvním absolventem z východní Evropy, jenž uspěl při náboru do Evropské banky pro obnovu a rozvoj (ERBD). V ERBD je už přibližně 24 let aktivním zaměstnancem s působností na různých pozicích po celém světě.

Více…

 
 

66 miliard týdně bez školní výuky, 33 miliard s výukou náhradní – dálkovou: Až takové mohou být ztráty sumy budoucích superhrubých výdělků současných žáků a studentů

8. dubna 2021

Mezery ve vzdělání žáků a studentů způsobené uzavřením škol během pandemie COVID-19 mohou vést ke ztrátě stovek miliard korun ve formě jejich snížené budoucí produktivity práce, uvádí právě zveřejněná studie ekonomů z akademického think-tanku IDEA při CERGE-EI.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích: březnový výběr vystoupení našich expertů

6. dubna 2021

Měsíc březen byl bohatý na množství komentářů našich vědců v médiích, které opět souviseli hlavně s důsledky pandemie coronaviru na ekonomický vývoj země.

Více…

 
 

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

31. března 2021

Martin Čihák, jeden z prvních absolventů doktorského studia CERGE-EI, s námi zavzpomínal na svá studentská léta u nás a také vyprávěl o svém působení v Mezinárodním měnovém fondu (MFF).

Více…