Novinky

Dvě absolventky CERGE-EI mezi nejvlivnějšími ženami v Česku podle časopisu Forbes

9. června 2022

Forbes do svého každoročního žebříčku nejvlivnějších žen v Česku zařadil i dvě absolventky doktorského programu CERGE-EI, Hanu Krejčí a Michaelu Erbenovou.

Hana Krejčí absolvovala doktorský program na CERGE-EI v roce 2002. Působí jako členka představenstva a finanční ředitelka EP Industries, které patří mezi nejvýznamnější průmyslová uskupení v České republice. Kromě jiného je také členkou správní rady Nadace CERGE-EI. V řebříčku se umístila na 12. místě.

Michaela Erbenová patří mezi první kohortu na CERGE-EI, absolvovala doktorský program v roce 1997. Působí jako náměstkyně ředitele Institutu pro rozvoj kapacit v Mezinárodním měnovém fondu. Tam pomáhá státům plnit cíle udržitelného rozvoje, na které směřuje třetina rozpočtu MMF. V minulosti zastávala pozici výkonné ředitelky MMF pro region střední Evropy. V žebříčku se umístila na 58 místě. Michaela byla letos také zařazena projektem #FinŽeny mezi nejvlivnější ženy českého finančního světa.

Časopis Forbes sestavuje žebříček nejvlivnějších žen Česka od roku 2012. Sleduje ženy, které mají přímý vliv na dění v Česku, ať už ze svých pozic v politice a veřejné sféře, v oblasti byznysu, nebo třeba aktivitami ve filantropii a v charitativní oblasti. V žebříčku se kromě jiných umístila také rektorka Univerzity Karlovy Milena Králičková, nebo předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová.

Srdečně blahopřejeme!

Celý článek a žebříček naleznete zde: https://forbes.cz/nejvlivnejsi-zenou-ceska-je-vera-jourova-v-zebricku-pribylo-pres-40-novych-jmen/