Novinky

Vzpomínáme na naši absolventku Martinu Lubyovou

21. listopadu 2023

20. listopadu 2023 zemřela po dlouhé nemoci bývalá slovenská ministryně školství Martina Lubyová. Významné slovenské vědkyni a absolventce první doktorandské kohorty CERGE-EI bylo 56 let.

Více…

 
 

Na Karlovku - Informační den

8. listopadu 2023

Zvažujete studium ekonomie a nevíte, který program si vybrat? Navštivte náš stánek na informačním dni Na Karlovku, který se koná 25. listopadu v budově Právnické fakulty. O tom, jak se učí ekonomie na CERGE-EI se dozvíte přímo od našich studentů.

Více…

 
 

Nobelovu cenu za ekonomii získala ekonomka práce Claudia Goldinová

9. října 2023

Letošní ročník Nobelových cen vyvrcholil dnes ve Stockholmu vyhlášením ceny za ekonomii. Královská švédská akademie věd se rozhodla udělit Cenu Sveriges Riksbank za ekonomické vědy na památku Alfreda Nobela za rok 2023 americké ekonomce práce Claudii Goldinové „za to, že posunula naše chápání uplatnění žen na trhu práce".

Více…

 
 

Andreas Ortmann: Zveřejňování dat by mělo být prováděno pravidelně

27. září 2023

V nejnovější epizodě CERGE-EI podcastu Talking Economics hovoříme o behaviorální ekonomii s naším speciálním hostem, profesorem na UNSW Business School v Sydney v Austrálii a bývalým profesorem a výzkumným pracovníkem na CERGE-EI, Andreasem Ortmannem.

Více…