Novinky

Daniel Münich: Bibliometrická opora Univerzity Karlovy, příběhy z natáčení

8. července 2021

„Bylo mi ctí být součástí historicky prvního počinu tak rozsáhlého mezinárodního hodnocení vědy nejen na UK, ale zřejmě i v Česku,“ tak hodnotí Daniel Münich práci na projektu v článku zveřejněném na autorově blogu a na serveru vedavyzkum.cz.

Více…

 
 

CERGE-EI v médiích - výběr z červnových výstupů

8. července 2021

Platy učitelů a politků, plán vlády na navyšování penzí, systém veřejného zdravotního pojištění nebo problémy s dodávkami, které moou souviset s pandemií koronaviru - i to jsou témata, ke kterým se vyjadřovali v červnu odborníci z CERGE-EI a think-tanku IDEA.

Více…

 
 

Lidé z CERGE-EI: Seznamte se s našimi absolventy

29. června 2021

Krešimir Žigić, Citigroup Endowment Associate Professor with Tenure CERGE-EI a Ph.D. absolvent 1996. Jak vzpomíná atmosféru CERGE-EI na začátku 90. let? Proč si vybral kariéru na akademické půdě? Dočtete se v rozhovoru na blogu CERGE-EI.

Více…

 
 

Jan Švejnar: Výzvy jsou obrovské (Talking Economics Podcast)

23. června 2021

Jak čelit výzvám a příležitostem současného světa? S čím je třeba se vyrovnat v souvislosti s pandemií? I to jsou otázky pro hosty nové řady podcastů s názvem Talking Economics, který zveřejňujeme při příležitosti 30. výročí založení CERGE-EI. Je nám ctí, že pozvání jako první host přijal profesor Jan Švejnar.

Více…