Novinky

CERGE-EI má nového ředitele

15. ledna 2024

"Za více než 30 let si CERGE-EI vybudovalo pověst špičkového pracoviště v oblasti výzkumu a výuky. Těším se, že budu moci tuto pověst dále rozvíjet a zvyšovat vliv instituce v regionu," říká Marek Kapička, který se ujal funkce ředitele CERGE-EI 1. ledna 2024.

Marek Kapička působí na CERGE-EI od roku 2013 jako docent s definitivou. Je seniorním vědeckým pracovníkem Národohospodářského ústavu Akademie věd České republiky. V letech 2013-2015 působil jako zástupce ředitele CERGE-EI pro výzkum. Je rovněž členem výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI. 

Před nástupem na CERGE-EI působil Marek Kapička jako Associate Professor na U.C. Santa Barbara. Magisterský titul v oboru ekonomie získal na Univerzitě Karlově v Praze a doktorát na University of Chicago. V roce 2003 získal ocenění Young Economist Award udělované Evropskou ekonomickou asociací a v letech 2013-2017 byl držitelem stipendia J. E. Purkyně udělovaného Akademií věd ČR. Ve svém výzkumu se zaměřuje na makroekonomii, veřejné finance, ekonomickou teorii a teorii smluv. Publikoval v časopisech jako Review of Economic Studies, Journal of Monetary Economics, Review of Economic Dynamics a American Economic Journal: Macroeconomics.

Marek Kapička převzal funkci ředitele CERGE-EI od Sergeye Slobodyana, kterému patří naše velké poděkování za posledních pět let, jež věnoval rozvoji této instituce. O úspěších, jichž CERGE-EI pod jeho vedením dosáhlo v uplynulém roce, si přečtěte v textu News at the Turn of the Year 2023.

Novému řediteli přejeme, aby se mu v jeho nové roli dařilo.