Novinky

Embargo na plyn a ropu by snížilo výnos z ruského exportu jen o čtvrtinu.

21. dubna 2022

Jaký je rozdíl mezi sankcemi uvalenými na Rusko nyní a těmi z let 2014/2017? Jaké jsou dopady sankcí? To jsou témata nejnovějšího dílu podcastu Talking Economics. Katarína Stehlíková tentokrát pozvala studenty PhD programu na CERGE-EI Annu Pestovou a Mikhaila Mamonova.

“Podle našich odhadů by aktuálně platné embargo na dovoz ropy z Ruska a jeho potenciální rozšíření plus snížení dovozu ruského plynu do Evropy snížily příjmy Ruska z vývozu o čtvrtinu,” vysvětluje Anna Pestova.

PestovaMamonov

Anna Pestova a Mikhail Mamonov jsou studenti PhD programu na CERGE-EI, aktuálně na výzkumném pobytu na univerzitě v Curychu. Publikovali několik článků o sankcích uvalených na Rusko pro VOX.EU a working papers na CERGE-EI a Bank of Finland Institute for Emerging Economies (BOFIT). Před nástupem do CERGE-EI pracovali Anna a Michail deset let v předním ruském think-tanku poskytujícím konzultace v oblasti makroekonomické a finanční politiky.

Talking Economics Podcast si můžete poslechnout na několika platformách, včetně Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Anchor.fm a YouTube.