Novinky

30. výročí založení CERGE-EI

25. dubna 2022

CERGE-EI a CERGE-EI Foundation oslaví 30 let od založení Centra pro ekonomický výzkum a  postgraduální vzdělávání – Ekonomický institut (CERGE-EI) konferencí s názvem „30th Anniversary of CERGE-EI: Supporting Excellence in Economic Research and Education in Post-Communist Societies“ dne 26. dubna 2022 v Bohemian National Hall, 321 E 73rd Street, New York, NY, začátek v 16:00 EDT.

Mezi panelisty, kteří na oslavě 30. výročí založení CERGE-EI vystoupí, budou zakladatel CERGE-EI Jan Švejnar, laureát Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman, laureát Nobelovy ceny za ekonomii Sir Angus Deaton, spisovatel, politolog a filosof Francis Fukuyama, či ekonom Jeffrey Sachs.

Události odehrávající se na Ukrajině a v okolním regionu ukazují, že „studená válka“, o které jsme si mysleli, že skončila před více než 30ti lety, se znovu stává tématem, a že iniciativy, které podporuje CERGE-EI a CERGE-EI Foundation, se stávají ještě zásadnějšími, než kdy jindy.

Akce s účastí laureátů Nobelovy ceny bude obsahovat panelovou diskusi o zásadních otázkách, které v  současnosti ovlivňují ekonomický rozvoj střední a východní Evropy.

Více informací o akci zde.

30YearsCERGE