Novinky

Soutěž CERGE-EI "Nový ekonomický talent 2014"

7. února 2014

CERGE-EI a Nadace CERGE-EI vyhlašují první ročník soutěže pro vysokoškolské studenty a studentky „Nový ekonomický talent 2014“ (New Economic Talent 2014). Soutěž je otevřena všem zájemcům bakalářských a magisterských oborů, kteří se zajímají o současnou ekonomii a chtějí lépe porozumět vlivům a procesům, které „utváří náš svět“.  

Více…

 
 

Prof. Ashenfelter Doctor Honoris Causa

4. února 2014

S potěšením oznamujeme, že prof. Orley Ashenfelter (profesor ekonomie na Princetonské univerzitě), bývalý předseda Americké ekonomické asociace a redaktor American Economic Review, bývalý člen Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI a současný člen CERGE-EI Foundation, byl na Karlově univerzitě dne 15. ledna 2014 oceněn čestným doktorátem.

Více…

 
 

CERGE-EI v soutěži Mladý ekonom roku 2013

30. ledna 2014

V loňském ročníku soutěže Mladý ekonom roku se výrazně prosadili PhD studenti CERGE-EI. 

Více…

 
 

Studenti magisterského programu Aplikovaná ekonomie vyhráli BCG Cup 2013

21. ledna 2014

Dva studenti magisterského programu Aplikovaná ekonomie, Jiří Sýkora a Jakub Čermák spolu s další týmovou spoluhráčkou Andreou Šándorovou (ČVUT) vyhráli sedmý ročník soutěže BCG Strategy Cup, který je organizován každoročně Boston Consulting Group. V soutěži se utkalo třicet týmů z nejlepších českých, slovenských a mezinárodních univerzit. 

Více…