Novinky

Úspěchy členů Výkonného a dozorčího výboru

10. června 2014

Rádi bychom vás informovali, že Jakub Steiner byl v květnu jmenován docentem na CERGE UK. Jakub Steiner působí na CERGE-EI od roku 2012. 

Více…

 
 

Prof. Noam Chomsky vystoupil v Akademii věd ČR

5. června 2014

Jeden z nejvýznamnějších vědců současnosti profesor Avram Noam Chomsky z MIT vystoupil v pondělí 2. června 2014 v sídle Akademie věd ČR s přednáškou „What Can We Understand?“. Při této příležitosti převezal z rukou předsedy AV ČR prof. Jiřího Drahoše čestnou medaili „De scientia et humanitate optime meritis“. 

Více…

 
 

Patrick Gaulé získal prémii Otto Wichterleho

5. června 2014

Patrick Gaulé, působící v Národohospodářském ústavu jako vědecký pracovník a v rámci společného pracoviště CERGE-EI jako odborný asistent na CERGE UK, získal prestižní ocenění Akademie věd - Prémii Otto Wichterleho za svůj výzkum v oblasti ekonomie vědy a inovací.

Více…

 
 

Konkurenceschopnost ČR mírně vzrostla

23. května 2014

Švýcarský institut IMD zveřejnil již 26. žebříček, ve kterém porovnává konkurenceschopnost šedesáti ekonomik světa. Česká republika obsadila 33. místo a stala se tak nejkonkurenceschopnější zemí z visegrádské čtyřky. Spolupracujícím odborným partnerem IMD za Českou republiku je think-tank IDEA při CERGE-EI.

Více…