Novinky

Březen 2023 na CERGE-EI

6. dubna 2023

Podle české pranostiky se říká, že "Březen, za kamna vlezem", což v přeneseném významu znamená, že se ještě v klidu ohřejeme. My v CERGE-EI jsme ale v březnu v teple rozhodně na jaro nečekali. Co se stalo v březnu 2023, kde se naši badatelé objevili v médiích? Přečtěte si víc.

Více…

 
 

Cena u příležitosti 675. narozenin Univerzity Karlovy

6. dubna 2023

Michal Bauer, CERGE-EI a Julie Chytilová, IES FSV UK převzali cenu Bedřicha Hrozného za mimořádný vědecký počin od rektorky Univerzita Karlova ve Velké aule historické budovy Karolina.

Více…

 
 

Liyou Borga: Investice do duševního zdraví se vyplatí

28. března 2023

Výzvy posledních let přinesly problematiku duševního zdraví do popředí všech vědních oborů, včetně ekonomie. V nejnovější epizodě podcastu Talking Economics rozebírá Katarína Stehlíková dlouhodobé trendy a dopad pandemie v oblasti duševního zdraví s Liyou Borgou z Lucemburského institutu zdraví.

Více…

 
 

Cena Bedřicha Hrozného pro vědce CERGE-EI

24. března 2023

Naši kolegové Julie Chytilová a Michal Bauer, působící na CERGE-EI a IES FSV UK, získali univerzitní Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin, a to za publikaci výzkumu o odmítání očkování v časopise Nature, na které měli oba zásadní autorský podíl. Blahopřejeme!

Více…