Novinky

CERGE-EI v médiích: únorový výběr vystoupení našich expertů

8. března 2021

Potřeba absolutního lockdownu, zastavení průmyslu či celkové rozebírání epidemiologické situace byla znovu nejvíce skloňovaná témata v mediálních výstupech našich výzkumníků za měsíc únor.

Více…

 
 

Jakub Steiner bude hostem panelu na veletrhu Open Data Expo

4. března 2021

Jakou roli hrají otevřená data v českém systému zdravotnictví? Co jsme se za uplynulý rok naučili o právu na informace a veřejném zdraví? Jakub Steiner se spolu s dalšími čtyřmi odborníky zúčastní panelové diskuse v rámci veletrhu Open Data Expo, kde budou tyto otázky zodpovězeny.

Více…

 
 

Zemřel ekonom Doc. Ing. Jaromír Vepřek, CSc.

26. února 2021

S velkou lítostí oznamujeme, že ve věku nedožitých 94 let v pondělí 22. února 2021 zemřel ekonom Doc. Ing. Jaromír Vepřek, CSc., jeden ze spoluzakladatelů Národohospodářského ústavu AV ČR a dlouholetý člen vědecké komunity Československé akademie věd a Akademie věd ČR. V povědomí odborné veřejnosti je spojován především s aplikací metod systémové analýzy v odvětví zdravotní péče.

Více…

 
 

Snadné vracení knih do biblioboxu před knihovnou Jana Kmenty

25. února 2021

Knihovna Jana Kmenty nově vyzývá předplatitele knihovny, aby vraceli vypůjčené knihy a další tištěné tituly do biblioboxu, jenž byl umístněn před vchodem do knihovny ve vestibulu Schebkova paláce.

Více…