Novinky

Den otevřených dveří 2023

1. února 2023

CERGE-EI srdečně zve uchazeče o studium na Den otevřených dveří dne 16. února od 13.00. Den otevřených dveří bude probítat hybridně. Pokud nemáte možnost přijít osobně, můžete se k nám připojit online. V obou případech Vás prosíme o vyplnění krátké registrace.

Více…

 
 

Sebastian Ottinger: I pár lidí může něco změnit

30. ledna 2023

Kdy a proč se státní zřízení mění? A záleží na národních vůdcích? V nejnovější epizodě Talking Economics se Katarína Stehlíková a Sebastian Ottinger podívali do evropské historie a z pohledu politické ekonomie diskutují o jejím významu pro institucionální změny třeba v dnešní Číně, nebo Rusku. 

Více…

 
 

Lidé na CERGE-EI: Seznamte se s našimi absolventy

16. ledna 2023

Ivo Bakota, absolvent programu Ekonomie a ekonometrie, pracuje jako vedoucí oddělení v Mnichovském centru pro ekonomii stárnutí na Institutu Maxe Plancka pro sociální právo a sociální politiku. Co má na své práci rád a na jakých projektech aktuálně pracuje? Více se dočtete v rozhovoru na našem blogu (v angličtině).

Více…

 
 

"Co si myslíme, že si myslí odborníci - a jak se pleteme"

12. ledna 2023

Popularizační 7minutové video “Co si myslíme, že si myslí odborníci – a jak se pleteme” slouží jako odrazový můstek pro diskusi se studenty středních škol k řadě aktuálních témat.

Více…