NET 2015

New Economic Talent 2015: Výsledky

Známe vítěze soutěže New Economic Talent 2015. Více informací o průběhu finálního kola a vítězné práce k přečtení naleznete na anglické stránce.

1. místo: Cristiano Mantovani, Bocconi University, Itálie
práce: Public Employment Policies in a Two-Sector Model with Matching Frictions and Wage Rigidity

2. místo a speciální cena za nejlepší bakalářskou práci: Nodira Khaydarova, Westminster International University v Taškentu, Uzbekistán
práce: Marriage Institutions and Sibling Competition Revisited: Evidence from Indonesie 

3. místo: José Javier Domínguez Ramírez, University of Granada, Španělsko
práce: Positive Discrimination in Childhood and Adolescence: Culture As a Determinant Factor of Individual Behaviour

New Economic Talent 2015 Winners with Jan Švejnar

New Economic Talent 2015: Finále

Připojte se k nám na finále studentské soutěže New Economic Talent 2015, které se koná v pátek 29. května 2015 od 15:00 v sídle CERGE-EI (Politických vězňů 7, Praha 1). Tři finalisté budou prezentovat své vítězné práce. Rezervujte si místo na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Členové hodnotící komise:
Prof. Randall K. Filer, Ph.D. (Hunter College & The Graduate Center, CUNY, New York)
Patrick Gaulé, Ph.D. (CERGE-EI, Prague)
Marek Kapička, Ph.D. (CERGE-EI, Prague)NET 2015: Výsledky prvního kola

Vítěz bude oznámen na slavnostním Graduation Gala v sobotu 30. května 2015.

New Economic Talent 2015: První kolo

Ohlas na letošní výzvu pro zaslání prací do mezinárodní studentské soutěže Nový ekonomický talent byl skvělý. Přišlo 138 prací od studentů z 94 univerzit z 55 zemí.

Do prvního kola bylo akceptováno 120 prací. Hodnotící komise vybrala tři finalisty, kteří přijedou prezentovat své příspěvky do druhého kola, které proběhne 29. května v Praze. Finalistům gratulujeme a těšíme se na setkání v Praze.

Úplný seznam 15 nejlepších prací

Soutěž Nový ekonomický talent 2015

Nový ekonomický talent 2015: Vyhlášení

CERGE-EI a Nadace CERGE-EI vyhlašují druhý ročník soutěže pro vysokoškolské studenty a studentky New Economic Talent 2015. Soutěž je otevřena zájemcům bakalářských a magisterských oborů a nově i čerstvým absolventům (do dvou let od ukončení studia), kteří se zajímají o současnou ekonomii.

Záštitu nad letošním ročníkem převzalo Velvyslanectví USA v Praze.

Soutěž je mezinárodní, dvoukolová a probíhá v anglickém jazyce. Do prvního kola zasílají účastníci své písemné práce na libovolné ekonomické téma. Druhého kola, které proběhne v CERGE-EI v Praze, se zúčastní jen vybraní finalisté, kteří své práce představí před odbornou porotou.

První místo je odměněno peněžitou výhrou ve výši 1000 USD a možností seznámit se se světovými kapacitami v oboru ekonomie díky účasti na speciálních akcích CERGE-EI (série Distinguished Speakers, Graduation Gala, a pod.) či konferenci Global Development Network.

Uzávěrka příjmu přihlášek je 28. února 2015.

Podrobné podmínky soutěže v anglickém jazyce. Pro přihlášení je třeba vyplnit on-line přihlášku.

V případě dotazů nás kontaktujte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pro více informací navštivte www.cerge-ei.cz/talent