Novinky

Závěrečné prezentace výzkumných projektů studentů středních škol

4. prosince 2017

Na ceny za nejlepší studentský projekt se mohou těšit středoškoláci, kteří se nyní účastní dvanáctitýdenního kurzu pro mladé ekonomy. Od konce září do poloviny prosince ho ve svém pražském sídle pořádá Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy. Jeho vědci vybrali z téměř 50 přihlášených studentů 30, kteří pocházejí z 15 středních škol a gymnázií, včetně 3 mimopražských. Vyhlášení nejlepšího projektu se uskuteční 11. prosince, akce zároveň letošní kurzy uzavře.

“Zájem studentů o Projekty v aplikované ekonomii pro nadané studenty je už tradičně velký, což je dáno především tím, že si chtějí vyzkoušet, zda tento obor chtějí v budoucnu studovat.“ řekl spoluautor projektu, ekonom Filip Pertold.

Kurz jim má pomoci hlouběji porozumět ekonomii a naučit je i používat její výzkumné metody. Jejich úkolem je pak řešit vlastní výzkumný projekt, který si zakládá na reálných datech. Studenti se v rámci kurzu učí rovněž prezentačním dovednostem, protože v závěru své výsledky představují ostatním týmům i svým lektorům. Vše probíhá v angličtině.

“Tento 12-týdenní kurz je určen pro nadané středoškoláky, kteří chtějí do hloubky porozumět ekonomii a naučit se používat výzkumnou metodologii v praxi. Absolvovali také workshop anglického odborného projevu, který jim pomůže s prezentací výsledků jejich projektů,” dodal ekonom Pertold. Projekty se letos soustředí na témata z oblasti zdravotnictví, politiky, vzdělávání a životní spokojenosti.

Finální prezentace jsou otevřené veřejnosti. Na předání cen a vyhodnocení projektu, které se uskuteční 11. prosince, zveme i média. Podrobnosti najdete na webových stránkách nebo Facebooku CERGE-EI.