Novinky

Zástupci CERGE-EI v diskusích o vzdělání, průmyslu 4.0 i koronaviru

2. prosince 2020

Výzkumníci z CERGE-EI byli v uplynulých týdnech přizváni do řady zajímavých veřejných diskusí. Štěpán Jurajda, Daniel Münich, and Václav Korbel vystoupili na konferenci o vzdělávání The Prague Education Festival. Štěpán Jurajda prezentoval výsledky studie CERGE-EI na fóru Svazu průmyslu a dopravy České republiky. Julie Chytilová a Jakub Steiner se připojili k diskusi Nadačního fondu Neuron o covid-19.

V panelové diskusi "Pandemie: Fakta a nejbližší výhledy" se několik špičkových vědců vyjádřilo k různým tématům souvisejícím s koronavirovou krizí. Cílem diskuse bylo poskytnout lidem informace, díky nimž se v současné situaci lépe zorientují. Jakub Steiner ve svém příspěvku přiblížil, jak matematické modely mohou pomoct zpomalit šíření infekce. Julie Chytilová mluvila o výzkumu dopadů pandemie na duševní zdraví lidí. 

Štěpán Jurajda byl hostem diskuse na tématem Přínosy průmyslu 4.0 nejen v době krize, kterou pořádal Svaz průmyslu a obchodu ČR. Štěpán prezentoval studii CERGE-EI, která se zabývala tím, jaké dopady má ve firmách zavedení pokročilých technologií.

O dopadech pandemie koronaviru na české školství a dalších problémech českého vzdělávacícho systému se diskutovalo na celodenní konferenci The Prague Education Festival. Mezi prezentujícími byli také Štěpán Jurajda, Václav Korbel a Daniel Münich.