Novinky

Zástupci CERGE-EI členy ekonomického týmu Ústředního krizového štábu

2. dubna 2020

Zástupci CERGE-EI tvoří třetinu ekonomického poradního týmu Ústředního krizového štábu. Úkolem dvanáctihlavého poradního orgánu je doporučovat opatření ke zmírnění ekonomických dopadů pandemie koronaviru.

Ministr vnitra Jan Hamáček, který řídí Ústřední krizový štáb, uvedl, že v čele ekonomických poradců by měl být Jan Švejnar. Kromě něj jsou mezi vybranými oborníky také Štěpán Jurajda, Filip Matějka a Daniel Münich. Filip Matějka byl také jmenován členem Ústředního krizového štábu.

"Všichni čtyři zástupci CERGE-EI jsou vynikající odborníci a věřím, že významně přispějí k tomu, aby Česká republika pocítila ekonomické dopady pandemie koronaviru co nejméně," uvedl ředitel CERGE-EI Sergey Slobodyan.

"Řada našich výzkumníků se v uplynulých dnech připojila k projektu IDEA anti COVID-19, který jako jeden z prvních upozornil na to, že pandemie koronoviru bude mít ekonomické důsledky, které je třeba začít řešit včas. Věřím, že díky tomu, že někteří z nich jsou nyní v ekonomickém poradním týmu krizového štábu, se dopad této výjimečné iniciativy znásobí," dodal Slobodyan.