Novinky

Vladimír Novák míří na Bocconi, bude spolupracovat na ERC grantu

24. dubna 2020

Vladimír Novák (PhD candidate) uspěl v řízení na postdoktorandskou pozici na prestižní milánské univerzitě Boccconi, která se dlouhodobě řadí mezi světovou špičku v oboru ekonomie a ekonometrie.

Po nástupu na Bocconi bude Vladimír spolupracovat na výzkumném projektu "ASNODEV - Aspirations Social Norms and Development" který je financován z grantu ERC a vede jej prof. Eliana La Ferrrara.

Ačkoliv se momentálně soustředí především na úspěšné dokončení studia, připojil se Vladimír také k projektu IDEA antiCOVID-19, kterým se vědci snaží přispět ke zmírnění dopadů pandemie koronaviru v České republice. Mimo jiné se podílel na společné studii s agenturou Behavio, víž se autoři soustředí na to, jak informovat veřejnost o vládních opatřeních.

"Zaměřili jsme se přímo na to, jak má vláda lidem sdělovat, že mají nosit roušky a zdržovat se doma. Data jsme začali sbírat 20. března, kdy už lidé museli být doma, věděli, že by měli nosit ochranné prostředky, ale současně to bylo ještě dost v počátcích. Čili nás zajímalo jednak, jak to lidé dodržují, jednak jak budou reagovat na různé informace, " nastínil obsah studie v rozhovoru pro Akademii Věd ČR.

Na podzim 2019 udělila České společnost ekonomická Vladimírovi a jeho kolegovi Andreii Matveenkovi titul Mladý ekonom roku. První místo v každoroční soutěži získali za práci "The Status Quo and Belief Polarization of Inattentive Agents".

Gratulujeme Vladovi k jeho úspěchům a těšíme se na další!