Novinky

Vítězkou New Economic Talent 2020 se stala Georgiana Puscas

16. června 2020

V šestém ročníku soutěže New Economic Talent zvítězila studentka University of Warwick Georgiana Puscas. Další místa obsadili Viktor Veterinarov (Lomonosov Moscow State University), Raisa Khadija Muhtar (University of St Andrews) a Komila Zakirova (Westminster International University in Tashkent).

Letošní finálové kolo se kvůli cestovním omezením spojeným s pandemií nemoci covid-19 konalo online. Přes internet se připojili nejen finalisté, ale také členové komise a publikum.

Vybraná čtveřice finalistů nejprve prezentovala své práce před odbornou komisí, v níž zasedli vyučující CERGE-EI Andreas Menzel, Mariola Pytliková a Ctirad Slavík. Po každé prezenaci komise položila ještě doplňující otázky.

První cenu ve výši 2000 USD udělila komise Georgiane Puscas za práci "The winner takes more? Assessing the role of political assignment for transfers to Romanian municipalities". Sdílené druhé místo obsadii Viktor Veterinarov a Raisa Khadija Muhtar. Na třetím místě skončila Komila Zakirova. 

Soutěž New Economic Talent pořádá CERGE-EI s cílem podpořit zájem o ekonomický výzkum mezi studenty. Je otevřená i pro studenty jiných oborů než ekonomie. Letos poprvé se mohli hlásit výhradně posluchači bakalářských studijních programů a jejich čerství absolventi. 

Sponzorem soutěže je Nadace CERGE-EI.