Novinky

Visiting Master: uzávěrka přihlášek

29. července 2018

CERGE-EI nabízí magisterským studentům už po několik let status hostujícího studenta v rámci schématu Visiting Master Scheme. Podílí se na něm společně s Institutem ekonomických studií (IES) Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (program spojuje magisterské kurzy IES a doktorské kurzy CERGE-EI).

Talentovaní studenti, kteří by v budoucnu by rádi získali titul Ph.D. v ekonomii a věnovali se práci v globální akademické sféře nebo mezinárodních organizacích, mají jedinečnou příležitost navštěvovat doktorské kurzy, i když teprve dokončují magisterské studium. Vysoká úroveň těchto kurzů by uchazeče neměla odradit, protože většina hostujících studentů si je velmi cení, stejně jako přímé zkušenosti z života mezinárodní vědecké komunity.

“Visiting Master byl vytvořen především pro studenty, kteří mají hlubší zájem o základní ekonomické otázky a rádi by se v budoucnu věnovali ekonomickému výzkumu na prestižní mezinárodní instituci. Představuje také skvělou příležitost konzultovat svůj výzkumný záměr s akademickými pracovníky CERGE-EI, jeho studenty i absolventy. Nejlepším uchazečům nabízíme stipendia, aby se mohli zcela soustředit na svou práci," říká Alena Bičáková, zástupce ředitele pro doktorské studium.

Studenti, kteří se do Visiting Master zapojili v minulosti a později absolvali doktorský program Ekonomie a ekonometrie na CERGE-EI jsou velmi úspěšní, zvláště v akademickém sektoru. Někteří z nich se podílejí na výzkumu předních výzkumných institutů v západní Evropě (například Jana Cahlíková na Max Planck Institute for Tax Law and Public Finance v Mnichově, Vojtěch Bartoš na Department of Economics, Ludwig-Maximilans-Universität v Mnichově, nebo Jan Palguta na Department of Economics, Carlos III University v Madridu).

Uzávěrka přihlášek je 20. srpna 2018. Podrobnosti jsou k dispozici zde.