Novinky

Třetí ročník Projektů v aplikované ekonomii pro středoškolské studenty

25. dubna 2018

Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI) spouští třetí ročník úspěšného programu Projekty v aplikované ekonomii pro nadané studenty, který bude probíhat od září do prosince 2018 v jeho prostorách.
 

Program je určen pro nadané středoškoláky, kteří chtějí do hloubky porozumět ekonomii a naučit se používat výzkumnou metodologii v praxi. S pomocí výzkumníků CERGE-EI se studenti zapojí do konkrétního výzkumného projektu, naučí se používat metody výzkumu a získají zpětnou vazbu a podněty pro budoucí projekty. Součástí je také workshop anglického odborného projevu, který jim pomůže s prezentací jejich výsledků.

"Rostoucí zájem ze strany studentů je překvapivý i pro nás. Jsou velmi motivovaní a vysoké procento z nich program dokončí, přestože je poměrně náročný. Některé školy projekty svých studentů rozvíjejí dál a zpětná vazba je výborná," řekl koordinátor projektu, Filip Pertold. "Studenti oceňují, že si mohou vyzkoušet práci v reálném akademickém postředí. Zabývají se ekonomickými tématy z různých úhlů, na to při běžné výuce zpravidla nebývá čas,” dodal.

Program je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Pracovním jazykem je angličtina. Shrnutí závěrečných prezentací loňského ročníku (včetně krátkého videa) jsou dostupné zde nebo na našem blogu.

Podrobnosti k letošnímu ročníku, včetně jednoduché online přihlášky, jsou dostupné na webových stránkách programu. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2018, vybráno bude přibližně 30 studentů.