Novinky

Středoškoláci si na CERGE-EI mohou vyzkoušet práci vědců

17. června 2019

Středoškoláci z celé republiky se již počtvrté mohou přihlásit do programu Projekty v aplikované ekonomii, který studenty seznamuje s metodami vědecké práce a ekonomickým výzkumem. Program startuje na podzim a končí v prosinci závěrečnými prezentacemi studentských projektů, které ohodnotí odborná porota. Pracovním jazykem je angličtina. 

Cílem projektu, který dlouhodobě podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, je zprostředkovat studentům středních škol bezprostřední zkušenost s akademickým prostředím a zároveň rozšířit jejich znalosti o ekonomii.

"Chceme ukázat studentům, jak se dělá ekonomický výzkum, ale také jak jim ekonomie může pomoct lépe porozumět společnosti," uvedl koordinátor programu Filip Pertold.

Témata výzkumných projektů si jednotlivé studentské týmy zvolí sami. S jejich zpracováním jim pomáhají výzkumíci z CERGE-EI. Kromě ocenění pro vítěze získají účastníci progamu také cennou zpětnou vazbu i podněty pro své další studium.

"Důležitá věc, kterou jsem si z CERGE-EI odnesl je, že ekonomie není jen o matematice, ale úzce souvisí s dalšími společenskými vědami, jako je třeba psychologie," přiblížil svou zkušenost jeden z účastníků loňského ročníku programu.  

Registrace do programu je možná zde.