Novinky

Středoškoláci se mohou opět zúčastnit kurzů ekonomie na CERGE-EI

4. září 2017

Vyzkoušet si práci špičkových ekonomů, poznat novinky z oboru a zároveň mluvit jen anglicky. Na to vše se mohou těšit nadaní středoškoláci, pro které Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium chystá v Praze dvanáctitýdenní kurzy podle amerického vzoru. Navštěvovat je mohou jednou týdně od konce září do prosince.

CERGE-EI akci pořádá podruhé - loni se kurzů zúčastnilo 24 vybraných studentů z jedenácti škol, kromě pražských se přihlásili i studenti ze Středočeského, Karlovarského a Moravskoslezského kraje.

„Díky tomuto projektu jsem si lépe představil, jak se ekonomie a statistika používá ve skutečném životě. Myslím, že jsem získal zásadní znalosti týkající se statistiky, které mi výborně pomůžou při mém budoucím studiu na univerzitě,” uvedl Jakub z pražského gymnázia Nový Porg. Akce s názvem Projekty v aplikované ekonomii pro nadané studenty se zúčastnil loni.

Kurz je pro ty studenty, jež chtějí do hloubky porozumět ekonomii. Podle vedoucího projektu Filipa Pertolda nahlédnou do nových výzkumných metod, které využívá moderní ekonomie. „Získají schopnost zpracovávat velké databáze, které obsahují informace o chování jednotlivců a firem v ekonomice," vysvětluje Pertold.

Pod vedením ekonomů ze CERGE-EI se studenti zapojí do konkrétního výzkumného projektu, naučí se používat vědecké metody a získají zpětnou vazbu a podněty pro další budoucí studium a praxi.  
 
Vyučovat se bude pouze v angličtině. Úvodní hodiny představí studentům nejdůležitější ekonomické jevy a výzkumné metody, které budou potřebovat pro práci na vlastním skupinovém projektu. Účastníci si budou moci vybrat téma projektu a pracovat na něm s reálnými daty. Pro letošek jsou připravena témata: zdravotnictví, politika, vzdělávání a životní spokojenost. Studenti také absolvují workshop anglického odborného projevu, který jim pomůže s prezentací výsledků jejich projektů.

Program podpořilo ministerstvo školství. Informace ze závěrečných prezentací loňského ročníku jsou dostupné na blogu. Více informací, včetně jednoduché online přihlášky, najdou zájemci také na anglických webových stránkách nebo Facebooku CERGE-EI.

Ukázková hodina se uskuteční v CERGE-EI dne 11. 9. 2017, zájemci z řad studentů a učitelů se mohou hlásit na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Počet míst pro studenty je kapacitně omezen. Uzávěrka pro přihlášky je 18. 9. 2017.