Novinky

Prodlužujeme termín přihlášek ke studiu i pro soutěž NET

26. března 2020

Termín pro podání přihlášek do všech studijních programů byl prodloužen do 30. dubna. Do stejného data je možné se přihlásit do soutěže New Economic Talent.

"Kvůli pandemii koronaviru jsme se všichni ocitli v nezvyklé situaci. Ve velmi krátkém čase musíme dělat řadu rozhodnutí, potýkáme se s nejistotou. Je složité teď přemýšlet, co bude za pár měsíců nebo dokonce let. Proto jsme se rozhodli, že dáme našim budoucím studentům trochu více času, aby se přizpůsobili nové realitě," zdůvodnil rozhodnutí ředitel CERGE-EI Sergey Slobodyan.

CERGE-EI přijímá přihlášky do tří studijních programů: magisterský program Ekonomický výzkum, magisterský program Aplikovaná ekonomie a doktorský program Ekonomie a ekonometrie. Dotazy týkající se studia a přijímacího řízení mohou uchazeči směřovat na emaily This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Informace k soutěži New Economic Talent, která je určena pro studenty bakalářských studijních programů a jejich čerstvé absolventy jsou dostupné zde.

"Budova zůstane ještě nějakou dobu uzavřená, ale život na CERGE-EI se nezastavil. Naši vyučující a studenti pokračují ve výzkumu a ve studiu: až překvapivě rychle jsme se všichni dokázali zabydlet v online prostředí. Přesto se však těšíme na to, až se vrátíme zpátky k normální výuce," dodal Slobodyan. 

Řada studentů a výzkumníků se zapojila do projektu IDEA ANTI COVID-19, jehož cílem je ovlivnit reakci české veřejnosti a institucí na pandemii koronaviru a její ekonomické důsledky. Je to unikátní příklad spolupráce výzkumníků z různých oborů a jejich společné snahy pomoct svými schopnostmi a znalostmi. 

"Obvykle se každý z nich soustředí na různá témata, působí v různých zemích. Nyní je spojuje silná motivace pomoct v této obtížné situaci České republice. Jsem velmi pyšný na jejich přístup a solidaritu, kterou tímto prokazují. Mimochodem, toto je také velmi dobrý důvod, proč zvážit studium u nás: CERGE-EI je inspirativní místo, kde vzniká silná, různorodá komunita, která je schopna společně vytvořit naprosto výjimečné věci," podotkl ředitel Slobodyan.