Novinky

Nabízíme tři studijní programy, přihlášku je možné podat již nyní

2. prosince 2020

Od prvního prosince je možné podat přihlášky do všech tří studijních programů CERGE-EI. Nově se zájemci mohou hlásit ke studiu magisterského programu Ekonomický výzkum a doktorského programu Ekonomie a ekonometrie. Otevřené zůstává přijímací řízení pro roční studium Aplikované ekonomie. Vypršel však termín, kdy bylo možné uplatnit výhody včasného přihlášení do tohoto program.

Základní informace o studiu jsou dostupné na příslušných webových stránkách. Konkrétní dotazy mohou zájemci směřovat na e-mailové jednotlivých programů: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. or This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

PhD program Ekonomie a Ekonometrie je sestaven podle vzoru předních evropských a amerických univerzit. V úvodních dvou letech studenti absolvují vybrané kurzy na úrovni Master of Arts, po kterých následuje přibližně dvou- až čtyřleté období, v němž se studenti věnují vlastnímu disertačnímu výzkumu. Vyučovacím jazykem je angličtina. Program je určen studentům, kteří se chtějí věnovat práci v předních akademických institucích, mezinárodních organizacích, či poradních orgánech státní správy.

Magisterský program Ekonomický výzkum seznamuje studenty se současným ekonomickým výzkumem. Jde o intenzivní dvouletý program s pokročilým kurikulem, které obsahuje i kurzy z doktorského studia. Absolventi mají možnost pokračovat studiem PhD nebo se uplatnit na výzkumné pozici. Velkou výhodou programu je malý počet studentů, který zaručuje individuální přístup.

Magisterský program Aplikované ekonomie je skvělou volbou pro zájemce o praktické dovednosti v oboru data science a jejich využití v byznysové praxi. Roční program je postavený na kombinaci akademických znalostí s dovednostmi, které jsou nezbytné pro úspěšnou kariéru mimo univerzitní prostředí. Základem je perfektní zvládnutí datové analýzy a její využití k řešení problémů z praxe. Nadstandardním benefitem program je individuální koučing zaměřený na profesní i osobnostní rozvoj.