Novinky

CERGE-EI v médiích: březnový výběr vystoupení našich expertů

6. dubna 2021

Měsíc březen byl bohatý na množství komentářů našich vědců v médiích, které opět souviseli hlavně s důsledky pandemie coronaviru na ekonomický vývoj země.

Daniel Münich v rozhovoru pro ekonom.cz mluvil o důvodech, proč Česko nezvládá boj s covidem. Dle slov Daniela přijde dnešní mladá generace kvůli výpadku školy jen na ušlých budoucích výdělcích o stovky miliard korun.

V půlce měsíce mluvil Jan Švejnar v pořadu Dvacet minut radiožurnálu o novém americkém prezidentovi Joeovi Biddenovi a jeho politice.

Daniel Münich se s Janem Švejnarem zúčastnili panelové diskuse, Daniel tentokrát v roli moderátora, na níž se mimo jiné probíraly investiční potřeby a priority pro Českou republiku v dobách pandemie COVID-19, digitalizace a změny klimatu.

Velkou březnovou událostí byla první ze tří virtuálních konferencí Budoucnost vzdělávání v České republice, pod záštitou platformy Moonshot by Aspen CE, na které kromě různorodých odborníků mluvil také Jan Švejnar.

Článek s názvem Hrdinky pandemie v týdeníku Respekt rozebíral vážné důsledky pandemie pro ženy, na nichž z větší části visí péče o děti. V článku byla zmíněna studie Andreasa Menzela a Martiny Miotto.