Novinky

Martina Miotto: Covid-19 znovu připomenul otázku nerovnosti

9. srpna 2021

Změnila současná pandemie roli žen v rodině, ve společnosti a v práci? Jak současná situace ovlivňuje ženy v rozvojových zemích? To jsou témata dalšího dílu podcastu Talking Economics, ve kterém mluví Katarina Stehlíková s Martinou Miotto.

„Myslím si, se v souvislosti s šířením Covidu-19 se do centra pozornosti dostalo v oblasti "genderu" několik otázek. Jednak je potřeba se podívat na system fungování domácností a pokusit se pochopit, jestli pandemie omezila možnosti žen, manželek a matek. Důležité otázky například jsou:  Kdo se staral o děti, když byly školy po dlouhé týdny a měsíce zavřené? Kdo dělal domácí práce? Rozdělovali si členové rodin tyto úkoly na základě toho, kolik měli volného času, nebo na základě pohlaví? To jsou všechno velmi relevantní a důležité otázky,” řekla v podcastu Talking Economics Martina Miotto.

MartinaMiotto

Martina Miotto je postdoktorandkou na Ekonomickém institutu České akademie věd a výzkumnou pracovnicí výzkumného centra CAGE ve Warwicku. Na University of Warvick získala titul Ph.D. Ve svém výzkumu se zaměřuje hlavně na rozvojové ekoomiky a ekonomickou historii.

Podcast Talking Economics je dostupný na několika platformách, včetně Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Anchor.fm a YouTube.