Novinky

Lidé z CERGE-EI: Poznejte naše absolventy

5. listopadu 2020

K čemu architekt potřebuje rozumět ekonomii? Lukáš Makovský je příkladem studenta, který na CERGE-EI nastoupil, aniž by před tím studoval ekonomii. V rozhovoru pro blog CERGE-EI, popsal, jak rok v našem programu Aplikovaná ekonomie ovlivnil jeho kariéru. Dnes úspěšně kombinuje práci pro Deloitte Czech Republic a doktorské studium na London School of Economics and Political Science.

"CERGE-EI nabízí studentům individuální konzultace s profesními kouči a poradci, kteří s nimi mluví o jejich kariérních možnostech. Díky tomu se umíte na svůj další profesionální vývoj podívat ze zcela jiného úhlu a zvážit, co skutečně chcete," řekl Lukáš v rozhovoru. 

"Myslel jsem si, že zůstanu u svého předchozího zaměstnání v Institutu pro plánování a rozvoj. Díky těmto konzultacím jsem se odhodlal podat přihlášku do PhD programu v zahraničí. Zjistil jsem totiž, že ačkoliv už mám profesní zkušenosti jako architekt a urbanista, můžu si zvolit i jinou cestu, která je pro mne vhodnější," dodal. 

Na našem blogu najdete i příběhy našich dalších absolventů. Nechte se inspirovat a přihlašte se ke studiu na CERGE-EI. Momentálně přijímáme přihlášky ke studiu Aplikované ekonomie - tento roční studijní program je skvělou volbou pro zájemce o praktické dovednosti v oboru data science a jejich využití v byznysové praxi.