Novinky

Jakub Steiner bude hostem panelu na veletrhu Open Data Expo

4. března 2021

Jakou roli hrají otevřená data v českém systému zdravotnictví? Co jsme se za uplynulý rok naučili o právu na informace a veřejném zdraví? Jakub Steiner se spolu s dalšími čtyřmi odborníky zúčastní panelové diskuse v rámci veletrhu Open Data Expo, kde budou tyto otázky zodpovězeny.

Panelová debata pod názvem „Otevřená data, věda a veřejné zdraví“ se bude zabývat vlivem dostupných informací na kvalitu zdravotní péče, důvody, které vedou k uzavření některých dat v oblasti zdraví, a příležitostmi k jejich otevírání.  Diskuse se uskuteční 8. března ve 13:20 hodin a bude trvat přibližně hodinu. Více k akci a k registraci míst, která jsou omezena, se dozvíte zde.

Open Data Expo je největším veletrhem otevřených dat v České republice. 6. ročník veletrhu je pořádán k termínu Mezinárodního dne otevřených dat a je tradičně spojen s konferencí k jejich efektivnímu využívání pro kvalitní řízení státu. Tématem letošního ročníku je práce s daty v době krize.

Místo natáčení akce je CAMP (Centrum architektury a městského plánování) v Praze a bude vysílán v reálném čase online. Hlavní řečnicí akce je letos Anne Moen z norského Institutu pro zdraví a společnost a Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy.