Novinky

Gratulujeme prvním příjemcům Alumni stipendia

30. listopadu 2020

Maksim Smirnov and Martin Kosík se stali prvními příjemci nového stipendia, jehož donory jsou absolventi CERGE-EI. Fond byl založen před necelým rokem a je určený na podporu vynikajících studentů magisterského program Ekonomický výzkum.

Díky štědrým příspěvkům absolventů CERGE-EI a členů Rady Nadace CERGE-EI se podařilo shromáždit sumu, která pokryje roční stipendia pro dva studenty.

"Kontakt s našimi absolventy nás vždy potěší, jsme hrdí na jejich úspěchy a přejeme jim vše dobré jak v profesním, tak v osobím životě. Částka, kterou jsme vybrali je pro nás jasným signálem, že jim na nás záleží stejně tak, jako nám záleží na nich," komentoval výsledek sbírky ředitel CERGE-EI Sergey Slobodyan.

Absolventům ředitel vzkázal, že jejich podpora je pro školu důležitou motivaci pro další práci. "Studium na CERGE-EI navždy ovlivnilo váš život. Nadchlo nás, kolik vás přispělo na to, abyste tutéž příležitost poskytli někomu jinému. Vaše podpora je pro nás známkou důvěry, kterou máte ve svou alma mater. Mohu vám slíbit, že vás nezklameme a budeme pokračovat v tom, co děláme nejlépe – poskytovat špičkové vzdělání a pracovat na excelentním ekonomickém výzkumu," uvedl Slobodyan.