Novinky

Ekonomický desetiboj Daniela Münicha v programu největšího festivalu vědy

2. listopadu 2020

Jak se ekonomové zapojují do boje proti epidemi covid-19 představí široké veřejnosti výkonný ředitel think-tanku IDEA Daniel Münich. Jeho přednáška "Ekonomický desetiboj", která se koná ve středu 4. listopadu v 10:00, je součástí dnes začínajícího festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky.

Daniel Münich představí projekt #IDEAantiCOVID19, na němž se podílelo několik desítek výzkumníků spojených s CERGE-EI, včetně našich studentů a absolventů. Doporučení, kterých jsme od března publikovali více než dvacet, se zabývala zmírněním ekonomických důsledků epidemie, behaviorální ekonomie, duševního zdraví, dopadů epidemi na školství nebo využití home-office.

Daniel se zabývá výzkumy v oblasti ekonomie trhu práce, vzdělávání a školství a tématy hodnocení výzkumů. V posledních patnácti letech také působil jako expert či poradce projektů Evropské unie, Mezinárodního měnového fondu, OECD, Světové banky a řady národních institucí.

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. Zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Letos se koná již 20. ročník festivalu. Rámují ho dvě témeta: "130 let historie neunuverzitního výzkumu v českých zemích" a "Pracoviště Akademie věd ČR v boji s koronavirem COVID-19".