Novinky

Economics Discovery Hub pokračuje online

16. dubna 2020

Jarní semestr Economics Discovery Hubu (EDH) se stejně jako další výuka na CERGE-EI odehrává přes internet. Online formu jsme otestovali kurzem Mastering Excel Basics, který začal již 1. dubna. Pro studenty máme připravný také oblíbený kurz Introduction to Python a dvě přednášky ze série Talking Economics!

Nejbližší akcí, na kterou se zájemci mohou přihlásit, je přednáška Štěpána Jurajdy a Ekateriny Travove o výzkumu ekonomie práce. Štěpán Jurajda představí studii o srovnání platů, v němž hraje hlavní roli tzv. McWage index. Ekaterina Travova bude mluvit o studii, v níž zkoumala vztah korupce a výkonnostního hodnocení policistů.

Tato přednáška je v pořadí třetí ze série Talking Economics!, v níž výzkumníci z CERGE-EI představují srozumitelnou formou témata současného ekonomického výzkumu.

Na prvním setkání Ole Jann a Christian Ochsner mluvili o soukromí na internetu a využití historických témat pro mobilizaci voličů populistickými stranami. Experimentální ekonomii představili na druhé přednášce Andreas Menzel a Martina Miiotto prostřednictvím výzkumu, který provádějí v bangladéšských textilních továrnách.

Talking Economics! v jarním semestru zakončí společnou přednáškou Filip Matějka a Vladimir Novák. Jejich příspěvky se budou týkat racionální nepozornosti.  

Z tradiční nabídky EDH jsme do online podoby přenesli také kurz Introduction to Python, který se bude konat v půlce května. 

Další plánované kurzy, například Elevator Speech (Make an Impression in Two Minutes), nebo workshop organizace Nevypusť duši o duševní hygieně přesouváme na podzim 2020.