Novinky

CERGE-EI společně proti dopadům pandemie koronaviru

31. března 2020

Vyučující, studenti i absolventi CERGE-EI se aktivně zapojili do projektu IDEA anti COVID-19, jehož cílem je přispět ke zmírnění ekonomických dopadů pandemie koronaviru.

Komentáře a studie k makroekonomické strategii,efektivnímu využití testů, reakci českých domácností na restriktivní opatření či behaviorální studie k prevenci se v uplynulých týdnech objevily v řadě českých médií. 

Do týmu, který koordinuje výkonný ředitel think tanku IDEA Daniel Munich, se už zapojili například Filip Matějka, Filip Pertold, Michal Šoltés, Ludmila Matysková, René Levínský, Vladimír Novák, Vojtěch Bartoš, Jaroslav Borovička, Jakub Steiner, Eva Hromádková a mnozí další. Na projektu se v různé míře podílí až 40 lidí.

Všechny zúčastněné spojuje snaha pomoct České republice zvládnout složitou situaci. Ačkoliv vystoupení v médiích nejsou alfou a omegou vědecké práce, je pro nás nesmírně inspirující vidět, jak komunita svázaná s CERGE-EI vstupuje do veřejné debaty a přispívá do ní svou odborností a relevatními doporučeními pro politiky. IDEAantiCOVID19 logo transparent