Novinky

CERGE-EI součástí projektu GEOCEP, který vede Univerzita Karlova

2. ledna 2020

Univerzita Karlova povede mezinárodní výzkumné konsorcium zaměřené na modelování klimatických politik. K projektu Projekt Global Excellence in Modeling Climate and Energy Policies (GEOCEP) se připojí také vědci a studenti z CERGE-EI, které je společným pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu AV ČR. GEOCEP propojuje celkem 22 vynikajících pracovišť z celého světa.

"Cílem tohoto projektu je propojit špičkové vědce z různých oborů a společně vytvořit novou generaci modelů, které umožní lépe nastavit klimatické politiky," uvedl ředitel CERGE-EI Sergey Slobodyan. "S ohledem na to, že projektu se účastí ty nejlepší výzkumné instituce, je to skvělá příležitost pro naše studenty i výzkumníky," dodal.

Kromě Karlovy univerzity do konsorcia patří také CMCC, ETH Curych, London School of Economics, Toulouse School of Economics a University of Oxford. Partnerské instituce zahrnují rovněž University of California, Kolumbijskou univerzitu, Harvard, Princeton, Stanford, Yale, Australian National University či University of Cape Town.

Více informací najdete v tiskové zprávě.