Novinky

Autoři nejlepších výzkumných projektů získali stipendia Nadace RSJ

17. června 2020

Stipendium Nadace RSJ určené pro studenty 2. ročníku doktorského programu CERGE-EI letos získali Marta Cota, Artem Razumovskii a Sona Badalyan. Trojice vítězů vzešla ze soutěže o nejlepší výzkumné projekty vypracované v předmětu Research Methodology Seminar. 

Smyslem stipendia je poskytnout studentům finanční podporu, díky které mohou na navrženém výzkumu začít pracovat a plně se soustředit na jeho úspěšné dokončení. 

Vítězné projekty vybírali vyučující předmětu Research Methodology Seminar Marek Kapička a Paolo Zacchia. Své návrhy odevzdalo 14 studentů. 

Na slavnostním vyhlášení výsledků studentům gratulovali Marek Kapička, zástupkyně ředitele pro studium Alena Bičáková a ředitel CERGE-EI Sergey Slobodyan. 

První cenu a finanční odměnu 55 000 korun získala Marta Cota za práci: "Extrapolative Income Expectations: Consequences for Savings Accumulation". 

Druhou cenu a stipendium 45 000 korun obdržel Artem Razumovskii, který odevzdal projekt:"Investigating the Effect of Deadlines: Spillovers and Optimal Allocation".

Sona Badalyan skončila třetí a získala tak 38 000 korun za návrh výzkumného projektu: "The Effect of Parental Leave Benefit Amount on Leave Duration and Reemployment Wages: Evidence from Regression Kink Design".