Novinky

Akademický rok 2019/2020 je v plném proudu  

3. října 2019

S prvním říjnovým týdnem začal na CERGE-EI naplno nový akademický rok. Zatímco studenti ročního magisterského programu Aplikovaná ekonomie (MAE) mají za sebou už více než dva týdny výuky, většině jejich kolegů z doktorského programu Ekonomie a Ekonometrie začaly studijní povinnosti až se začátkem října.

O týden dříve, 23. září, se v Schebkově paláci sešlo také 21 studentů prvního ročníku PhD programu a nově akreditovaného magisterského programu Ekonomický výzkum (MAER). Pro nastupující studenty PhD a MAER byl letos poprvé připraven "Orientation Week", během kterého se dozvěděli nejdůležitější praktické informace o studiu. 

Výuka MAE programu tradičně začíná intenzivním kurzem matematiky, po kterém následuje první praktický projekt "Discovery Week". Letos studenti spolupracovali s centrem rehabilitace ERGO Aktiv, které poskytuje pomoc lidem po prodělané cévní mozkové příhodě (CMP) či jiném získaném poškození mozku. Discovery Week zahrnuje analytickou práci a praktické využití "Human Centered Design" přístupu, s nímž studenty seznámila lektorka z oragnizace IdeaSense.

Všem studentům přejeme hodně úspěchů!