Novinky

Absolventi CERGE-EI podporují současné studenty

3. prosince 2020

Minulý týden jsme vám s velkou radostí mohli oznámit jména prvních příjemců Alumni stipendia – finanční podpory pro studenty čerpané z fondu, do kterého přispívají absolventi CERGE-EI. Rádi bychom stejnou formou podpořili další nadané studenty v příštím roce. Věříme, že díky štědrosti našich absolventů se to znovu podaří.

"Odezva absolventů na vznik fondu na podporu studentů v loňském roce ukázala, že mezi nimi rezonuje pocit sounáležitosti k jejich nástupcům," uvedl Martin Kálovec, absolvent CERGE-EI a předseda Rady Nadace CERGE-EI. "Nepochybuji o tom, že se nám letos podaří minimálně zopakovat úspěch z loňska," dodal.

Fond na podporu studentů byl založen, aby z něj mohla být financována stipendia a další podpůrné programy pro studenty magisterských studijních programů CERGE-EI (Ekonomický výzkum, na nějž navazuje doktorský program Ekonomie a Ekonometrie a Aplikovaná Ekonomie). Díky finančním příspěvkům se naši studenti mohou plně soustředit na studium. Pro CERGE-EI je důležité, že díky stipendijním programům poskytujeme talentovaným studentům podmínky srovnatelné s dalšími skvělými školami.