Novinky

Další absolventi CERGE-EI uspěli v sektoru centrálního bankovnictví

10. září 2014

Martin Kuncl a Gurgen Aslanyan se připojují ke skupině absolventů, kteří zastávají pozice v centrálních bankách v Ázerbajdžánu, Kanadě, České republice, Estonsku, Finsku, Gruzii, USA a na Slovensku.

Více…

 
 

Iva Pejsarová realizuje svůj projekt Cafedu

13. srpna 2014

Iva Pejsarová, studentka PhD programu ekonomie na CERGE-EI, nedávno zahájila provoz kavárny se studovnou Cafedu. Po návratu ze studijního pobytu v Anglii do Prahy ji chyběl prostor, ve kterém by se student mohl nerušeně učit, ale zároveň by se cítil příjemně a v centru dění.

Více…

 
 

Klára Kalíšková publikuje v Labour Economics

8. srpna 2014

Článek Kláry Kalíškové s názvem „Labor supply consequences of family taxation: Evidence from the Czech Republic"  bude publikován v prestižním impaktovaném ekonomickém žurnálu Labour Economics. 

Více…

 
 

Rektorka University of Wisconsin navštívila CERGE-EI

5. srpna 2014

Rebecca M. Blank, rektorka University of Wisconsin, USA, v rámci návštěvy Prahy, zavítala dne 4. sprna 2014 na CERGE-EI. V doprovodu prof. Jana Švejnara a zástupců CERGE-EI si prohlédla historické prostory Schebkova paláce, ve kterém CERGE-EI sídlí, a knihovnu, která je jednou z nejlepších ekonomických knihoven v regionu. Po návštěvě CERGE-EI směřovala paní rektorka na Univerzitu Karlovu, kde ji čekala schůzka s rektorem Tomášem Zimou a prohlídka Karolina.

Více…