Novinky

Článek kolektivu autorů z CERGE-EI oceněn v soutěži o nejlepší článek na téma ekonomie diskriminace

16. července 2015

Článek s názvem "Attention Discrimination: Theory and Field Experiments with Monitoring Information Acquisition" autorů Vojtěcha Bartoše, Michala Bauera, Julie Chytilové a Filipa Matějky získal ocenění v kategorii Best Paper Award – soutěži pořádané v rámci tematicky zaměřeného workshopu na University of Naples.

Více…

 
 

CERGE-EI participuje na výzkumu "Proměny české společnosti"

25. června 2015

Proměny české společnosti patří k největším panelovým výzkumům české společnosti v historii. Během roku 2015 se ho zúčastní 5 000 domácností, tedy přibližně 12 000 lidí. Výzkum bude probíhat 4 roky. Na projektu spolupracují: Sociologický ústav AV ČR v. v. i., CERGE-EI a Masarykova univerzita v Brně.

Více…

 
 

Trendy a příčiny odchodů do důchodu – odborný seminář

22. června 2015

Tým autorů ve složení Radim Boháček, Jana Bakalová a Daniel Münich z Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) při Národohospodářském ústavu AV ČR, v.v.i. představil veřejnosti dne 18. 6. 2015 novou studii s názvem „A Comparative Study of Retirement Age in the Czech Republic“ týkající se mezinárodního empirického srovnání věku odchodu do důchodu a zaměstnanosti různých demografických skupin. Cílem této analýzy byla identifikace rizik a možných překážek vztahujících se k rychlejšímu prodlužování zákonného a reálného věku odchodů do důchodu v České republice.

Více…

 
 

Seriál Věda na UK: ekonom Štěpán Jurajda

19. června 2015

Na YouTube kanálu Univerzity Karlovy bylo publikováno krátké video představující prof. Štěpána Jurajdu, výzkumného pracovníka CERGE-EI a ředitele z let 2009-2013.

Více…